Projekt POSTAVITEV IGRAL ZA OTROKE s kratkim imenom NOVA OTROŠKA IGRALA je projekt v katerega smo vključeni trije projektni partnerji in sicer: Občina Tišina kot vodilni partner ter Občini Šalovci in Hodoš kot partnerja v projektu.
Projekt smo leta 2012 prijavili na razpis LAS Goričko, za sofinancerska sredstva v okviru Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja Programa razvoja podeželja RS Slovenije,OS 3 – Kakovost življenja na podeželju in diverzifikacija podeželskega gospodarstva. Na razpisu smo bili uspešni in dobili odobreno sofinanciranje projekta v višini 35.841,15€.Končna vrednost projekta znaša 53.371,47€.
V okviru projekta smo postavili 11 identičnih otroških igral in sicer v občini Tišina 8 (v Borejcih, Sodišincih, Murskih Črncih, Gradišču, Tišini, Rankovcih, Gederovcih in v Romskem naselju Vanča vas – Borejci), v občini Šalovci 2 (v Domanjševcih in Šalovcih) in v občini Hodoš 1 igralo(na Hodošu). Igralo je sestavljeno iz dveh osnovnih igral: lesene hiške s podestom in streho, s toboganom, dvema gugalnicama, plezalno lestvijo, plezalno klančino z vrvjo in vrvno lestvijo ter iz samostojno stoječega lesenega konjička z vzmetjo. Vse skupaj smo postavili v posameznih vaseh, na pripravljeno podlago iz drobnega proda. Leseno konstrukcijo in prod smo izbrali, da se igralo zlije z domačo in preprosto okolico Prekmurske pokrajine ter nudi otrokom kar najbolj varen, lep in uporaben kotiček za razvijanje njihove domišljije, moči in spretnosti. Igrala je postavilo podjetje ASF fund.o.o iz Celja, ki je bilo kot najugodnejši ponudnik izbrano na javnem razpisu, podlago pa je pripravilo podjetje Tlakovanje Gomboc d.o.o. iz Murskih Črnec. Organizirali smo tudi spoznavni dan otrok obeh območij v katerem so sodelovali otroci iz OŠ Tišina, Šalovci ter podružničnih OŠ Domanjševci in Hodoš. Otroci vseh šol so skupaj preživeli en dan, najprej so se zbrali na Hodošu, nato so šli skozi Šalovce tudi na Tišino. Otroci so se drug drugemu predstavili z bogatim kulturnim programom, predstavljeni sta bili tudi madžarska in romska skupnost, nato se skupaj igrali na novih igralih, hkrati pa so izvedeli in videli posebnosti in lepote posameznih občin.
Občine partnerke smo ugotovile, da imajo predvsem otroci premalo možnosti za skupno druženje (igranje), razvijanje svojih moči in spretnosti ter da bi s postavitvijo igral omogočili ne le druženje in povečano športno aktivnost otrok, temveč tudi druženje odraslih in starejših prebivalcev. Projekt s postavitvijo igral in izvedbe spoznavnega dneva prispeva k povezovanju dveh prekmurskih obmejnih območij (avstrijskega in madžarskega), skrajnega ravninskega jugo-zahodnega in gričevnatega severo-vzhodnega dela Prekmurja, povečal je kakovost življenja krajanom na teh dveh območjih in okrepil medsebojno sodelovanje.
Projekt pomembno prispeva k obnovi in razvoju vasi ruralne infrastrukture, saj spodbuja krajane (mlajše in starejše), da se bodo več zadrževali izven svojih bivališč (npr. hiš) in se preko športno rekreativnih dejavnosti otrok družili več - tako s svojimi otroci, kot tudi z ostalimi sovaščani, hkrati pa se je z umestitvijo igral tudi polepšal in obogatil videz naselij, občin in celotne pokrajine.

